ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ
ΧΗΜΕΙΑΣ
 

Ενημερωτικό υλικό, θέματα και λύσεις δοκιμίων για τις Ολυμπιάδες Χημείας, Γυμνασίου και Λυκείου

Αποτελέσματα Παγκύπριας Ολυμπιάδας Χημείας

Added: 2014-05-02 11:29:04

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΧΗΜΕΙΑΣ 2013 - 2014 - για την Α΄ τάξη Λυκείου

 

  1. Χρυσό Πελεκάνος Άγγελος Λύκειο Ιδαλίου
  2. Χρυσό Νεοφύτου Ονησίφορος Λύκειο Λινόπετρας
  3. Χρυσό Δημοσθένους Ναυσικά Λύκειο Πολεμιδιών
  4. Χρυσό Χριστοδούλου Δημήτρης Λύκειο Αγίας Φυλάξεως Λεμεσού
  5. Χρυσό Θεμιστοκλέους Ανδρέας Λύκειο Παλιομετόχου
  6. Χρυσό Κυπριανού Ειρήνη Λύκειο Κύκκου Πάφου
  7. Χρυσό Πέτρου Εύα Λύκειο Κοκκινοχωριών Φώτη Πίττα
  8. Χρυσό Βοσκός Ανδρέας Λύκειο Λινόπετρας
  9. Χρυσό Αλεξάνδρου Μιχαέλλα Λύκειο Αρχιεπισκόπου Μακαρίου Γ' Λευκωσίας
  10. Χρυσό Στασής Μάριος Λύκειο Αγίου Γεωργίου Λάρνακας
  11. Χρυσό Ιγνατίου Φώτης Λύκειο Αποστόλου Μάρκου Λευκωσίας
  12. Αργυρό Καρπασίτης Ανδρέας Λύκειο Μακαρίου Γ' Λάρνακας
  13. Αργυρό Μισκουρίδου Μαρία Ενιαίο Λύκειο Κύκκου Β΄ Λευκωσίας
  14. Αργυρό Καραγρηγορίου Δημήτριος Λανίτειο Λύκειο Λεμεσού
  15. Αργυρό Χαλκάς Μιχάλης Λύκειο Αγίου Γεωργίου Λάρνακας
  16. Αργυρό Μπόφος Σταύρος Σωτήριος Λύκειο Αρχιεπισκόπου Μακαρίου Γ' Λευκωσίας
  17. Αργυρό Χαραλάμπους Σαβέριο Λύκειο Αποστόλων Πέτρου και Παύλου
  18. Αργυρό Παυλή Στέλλα Περιφερειακό Λύκειο Αποστόλου Λουκά Κολοσσίου
  19. Αργυρό Ορφανού Ελένη Λύκειο Αγίας Φυλάξεως Λεμεσού
  20. Αργυρό Θεοχάρους Ανδρέας Λανίτειο Λύκειο
  21. Αργυρό Νικολάου Κυριάκος Λύκειο Αγίου Γεωργίου Λάρνακας
  22. Χάλκινο Τσιαπαλή Στέλλα-Εύα Λύκειο Αγίου Νεοφύτου Πάφου
  23. Χάλκινο Ιωάννου Κυριάκος Λύκειο Αγίου Νεοφύτου Πάφου
  24. Χάλκινο Καραολή Αθηνά Παγκύπριο Γυμνάσιο Λευκωσίας
  25. Χάλκινο Θωμά Βασίλης Λύκειο Παλιομετόχου
  26. Χάλκινο Στρογγυλός Παναγιώτης Λύκειο Γεροσκήπου
  27. Χάλκινο Κρητικού Γεωργία English School
  28. Χάλκινο Κωνσταντίνου Άντρη Λύκειο Αγίου Ιωάννη Λεμεσού
  29. Χάλκινο Χατζηκωσταντή Δέσποινα Λύκειο Αγίας Φυλάξεως Λεμεσού
  30. Χάλκινο Παπαϊωάννου Αντώνης Λύκειο Bεργίνας
  31. Χάλκινο Ιωάννου Γιώργος Λύκειο Αγίου Αντωνίου Λεμεσού


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΧΗΜΕΙΑΣ 2013 - 2014 - για τη Β΄ τάξη Λυκείου

 

  1. Χρυσό Αβραάμ Αντιγόνη Λανίτειο Λύκειο Λεμεσού
  2. Χρυσό Δημητρίου Κωνσταντίνος Λύκειο Αραδίππου
  3. Χρυσό Ανδρέου Άντρη Λύκειο Πολεμιδιών
  4. Χρυσό Χατζηβασιλείου Γιώργος Λύκειο Ακρόπολης
  5. Χρυσό Γιουκκά Μαριέττα Λύκειο Αγίου Νεοφύτου Πάφου
  6. Χρυσό Τσιαννή Διαμάντω Λύκειο Αγίου Νεοφύτου Πάφου
  7. Χρυσό Πηλαβάς Αντώνης Λύκειο Αποστόλου Μάρκου Λευκωσίας
  8. Χρυσό Χαραλάμπους Νικόλας Λύκειο Ακρόπολης
  9. Χρυσό Οικονόμου Ευγενία Λύκειο Παραλιμνίου
  10. Χρυσό Μανουσέλης Παντελής Λανίτειο Λύκειο Λεμεσού
  11. Αργυρό Παντελίδης Ανδρέας Λύκειο Αποστόλων Πέτρου και Παύλου
  12. Αργυρό Χριστοφή Μαριέλλα Λανίτειο Λύκειο Λεμεσού
  13. Αργυρό Σολομωνίδου Νάντια Λανίτειο Λύκειο Λεμεσού
  14. Αργυρό Ταπανή Άννα Λανίτειο Λύκειο Λεμεσού
  15. Αργυρό Χρίστου Αιμίλιος Λύκειο Αγίου Γεωργίου Λακατάμειας
  16. Αργυρό Αθανασόπουλος Δημήτρης Λανίτειο Λύκειο
  17. Αργυρό Παπαμιχαήλ Αδαμαντία Παγκύπριο Λύκειο Λάρνακας
  18. Αργυρό Τσαούσογλου Δημήτρης Περιφερειακό Λύκειο Αποστόλου Λουκά Κολοσσίου
  19. Αργυρό Ζαχαρία Ιωάννα Λύκειο Αγίου Νικολάου Λεμεσού
  20. Αργυρό Παναγή Αλέξανδρος Ενιαίο Λύκειο Κύκκου Β΄ Λευκωσίας
  21. Χάλκινο Αχιλλέως Χριστάκης Λύκειο Bεργίνας
  22. Χάλκινο Στυλιανού Λίζα Λύκειο Αγίου Χαραλάμπους Έμπας
  23. Χάλκινο Μπουτένκο Άννα Παγκύπριο Λύκειο
  24. Χάλκινο Φωτίου Ραφαήλ Λύκειο Λιβαδιών
  25. Χάλκινο Χριστοδούλου Ρεβέκκα Λύκειο Αποστόλου Βαρνάβα Λευκωσίας
  26. Χάλκινο Φλουρή Δανάη Λύκειο Αγίου Σπυρίδωνα Λεμεσού
  27. Χάλκινο Χωραττά Θεοδώρα Λύκειο Αποστόλου Μάρκου Λευκωσίας
  28. Χάλκινο Λουκά Κυριάκος Λύκειο Αγίου Νεοφύτου Πάφου
  29. Χάλκινο Ξυδάς Αντρέας Λύκειο Ακρόπολης
  30. Χάλκινο Καραστογιάννη Ελένη Λύκειο Αγίου Γεωργίου Λάρνακας

 

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΓΚΥΠΡΙΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ ΧΗΜΕΙΑΣ 2013 - 2014 - για τη Γ΄ τάξη Λυκείου

Η Παγκύπρια Ένωση Επιστημόνων Χημικών ανακοινώνει τα αποτελέσματα του διαγωνισμού της Παγκύπριας Ολυμπιάδας Χημείας Γ Λυκείου 2013 - 2014, που διοργάνωσε υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Πολιτισμού. Διακρίθηκαν οι ακόλουθοι μαθητές κατά σειρά επιτυχίας:

  1. Σκώττης Δημήτρης Λύκειο Λατσιών
  2. Ελευθερίου Γιώργος Λύκειο Αγίου Γεωργίου Λάρνακας
  3. Γκόγκογλου Νικόλας Λύκειο Ακροπόλεως
  4. Μενελάου Γιώργος Λύκειο Πολεμιδιών
  5. Ζαβρός Άννινος Λανίτειο Λύκειο
  6. Μηλιώτου Γεωργία Λύκειο Λατσιών
  7. Αναστασίου Παναγιώτης Λύκειο Λατσιών
  8. Κωνσταντίνου Πέτρος Παγκύπριο Λύκειο Λάρνακας
  9. Οικονόμου Ίρις-Νιόβη Λύκειο Εθν. Μακαρίου Α Πάφου
  10. Ιωάννου Μιχάλης Λύκειο Αγ. Γεωργίου Λάρνακας


Οι τέσσερις πρώτοι θα αποτελέσουν την ομάδα που θα εκπροσωπήσει την Κυπριακή Δημοκρατία στην 46η Διεθνή Ολυμπιάδα Χημείας (IChO 2014) που θα πραγματοποιηθεί τον προσεχή Ιούλιο στο Ανόι του Βιετνάμ.

 

ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ
© Copyright 2013 Chemistry
Designed & Powered By eVenzia Technologies